Коли час звернутися до психолога?

Коли час звернутися до психолога?

В сприйнятті людей, які ще не знайомі з психологією чи психотерапією особисто, можна помітити певне нерозуміння -що?-для чого?-навіщо?

Часто до спеціалістів такого профілю людина звернеться вже тоді, коли її «притисне» остаточно.

Коли сили боротися вичерпуються. Коли сльози підступно видають виснаження...

В ці моменти і справді допомога є необхідністю. Але такий спосіб звернення - робота над гострим станом, звісно, не єдиний.

І якщо людині наразі не болить, але, скажімо, загальним фоном звучить тривога, непереборний сум, невдоволення своїм життям, це все також явні ознаки того, що допомога все ж потрібна.

Ось 5 підказок, які на нашу думку, вказують на те, що настав час звернутися до спеціаліста.

1. Одні і ті самі граблі. Ви знову і знову наштовхується на однакові ситуаціі, проблеми і непорозуміння. Ви не бачите від чого вони виникають і як їх вирішити.

2. Інші люди переходять Ваші кордони. В стосунках ви схильні втрачати себе. Ви не маєте власного простору в домі, вам складно визначити свої потреби та відстояти інтереси.

3. Слово СТОП - не ваш козир. Ви можете запрацюватися, забагато випити, шукаєте задоволення у вживанні додаткових речовин, неперебірливі у виборі партнерів. А, може, вас несе в адреналінову залежність?

4. Вас гнітить невизначеність. Вам складно даються зміни, а стресові ситуації зовсім збивають з ніг. Майбутнє видається безперспективним чи навіть страшним.

5. Втрата смаку до життя. Ви не почуваєте себе щасливою людиною. Є труднощі із самореалізацією, побудовою кар‘єри і стосунків. Те, що тішило раніше, тепер не дає насолоди.

Все це - також причини почати відвідувати кабінет психолога. В супроводі із спеціалістом ви поступово вирішите ці дискомфорти.

По суті, системна робота з психологом - це і є основна профілактика гострих станів.

Тож запрошуємо до нас!