Ювілей Домашньої Церкви в Україні відзначали на Хмельниччині

 .Ювілей Домашньої Церкви в Україні відзначали на Хмельниччині

«Кожен з нас має бути шедевром як Божої думки, так і Божого діяння»

О. Франциск Бляхницький.

11 лютого 2017 року  в с. Гвардійське, при Парафії св. Войцеха відбувся Всеукраїнський День Спільноти Руху Світло-Життя з нагоди Ювілею 25-річчя Домашньої Церкви в Україні та 30-ї річниці смерті, нашого засновника, слуги Божого о. Франциска Бляхницького. Понад 500 осіб з усієї України, а саме Камянець-Подільської, Луцької, Одесько-Сімферопольської, Києво-Житомирської, Харківської дієцезій. Особливою потіхою для учасників стала присутність новостворених кіл з Львівської архідієцезії римсько-котолицького обряду, які беруть участь у зустрічах при парафії святого Архангела Михаїла у Львові-Сихові і також подружжя з греко-католицького обряду, де Домашня Церкава функціонує вже понад 15 років.

«Слово Твоє – світильник перед ногами в мене, світло на моїй стежці.» Пс 119, 105.

«Слово Боже є невід’ємним елементом формування кожного учасника Руху Світло-Життя, тому День Спільноти розпочався адорацією Пресвятих Дарів та Наметом Зустрічі» – каже о.Ярослав Гонсьорек, модератор руху в Україні.

Після молитви головне подружжя країни Світлана і Руслан Кагановичі пригадали нам історію розвитку Домашньої Церкви в Україні. «2 лютого 1992 відбулась перша зустріч кола Домашньої Церкви року при парафії св. Войцеха. В перші роки існування їм допомагали польський священик о. Станіслав Ченчик з Перемишля, а також аніматори з Жешува Зигмунт та Ірена Дец та інші подружжя з Польщі, які «пілотували» це коло. У травні 1992 року відбулися перші євангелізаційні реколекції для подружніх пар в яких взяло участь понад 60 осіб» – розповідають Руслан та Світлана.

У своїй конференції о. Ярослав Гонсьорек, модератор України наголосив: «Особливим місцем благословення є сім’я. З Сім’ї кожна людина черпає моральні цінності і виховання. Харизмою Руху Світло-Життя є покликання до служіння, отже молоді люди повинні вже в сім’ї вчитися відкривати дар служіння ближньому. Домашня Церква – спосіб життя,і її завданням є відбудувати храм родини». Також о. Ярослав пригадав чотири основних завдання, на яких наголосив о. Марек Сендек під час Конгрегації відповідальних Руху Світло-Життя, а які стоять перед кожним учасником Руху:

– Дияконія євангелізації – проголошування Євангелії як свідоцтво щасливого подружнього життя, щоб молодь могла почути, що можна створити хорошу сім’ю, незважаючи на всі труднощі та перешкоди;

– Дияконія визволення – визволення правди як визволення милосердя, прикладом чого є наш засновник о. Франциск. Визволення починається з власного серця, отже виклик, який стоїть перед кожним – не боятися бути свідком у суспільстві.

– Дияконія життя – через захист ненародженого та життя приготування до подружжя. Завдання є відкрити гідність кожної людини, прийняти дитину як дар Божий та виховати її у любові.

– Дияконія молитви – випрошування милосердя для усього світу. В молитві жертвувати Богові всіх потребуючих, прости про мир у серцях людей та мир між людьми. Кожний християнин повинен відчувати відповідальність за порятунок своїх ближніх.

Ці завдання можна виконати лише перебуваючи в єдності з Богом, розвиваючи своє особисте духовне життя.

«Бо де двоє чи троє в Ім’я Моє зібрані, – там Я серед них» Мт 18,20

Урочиста Свята Меса стала завершення нашого Дня Спільноти, очолив її архієпископ митрополит Мечислав Мокшицький. У своїй проповіді митрополит наголосив: «Сім’я є першою школою життя кожної людини, тому дуже важливо дбати, аби людина винесла у доросле життя  із сім’ї найкращі цінності». Також екцеленція заохочував: «Подружжя повинні молитись одне за одно,  щоб дивлячись на їхню любов люди бачили присутність Христа та прагнули єдності з ним»

Нехай у нашій спільноті буде прославлений Христос, а Його Любов єднає нас між собою!

Поділитись з друзями:

Підписатись:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *